Czym dokładnie są okulary ajurwedyjskie?

Ile kosztują okulary ajurwedyjskie?

Okulary ajurwedyjskie są znane jako korekcyjne okulary nie soczewkowe lub też wielootworkowe. Nie stwierdzono absolutnie żadnych skutków ubocznych leczenia wieloprzysłonowymi okularami. To one właśnie poprawiają samą ostrość widzenia, mają przeciwsłoneczne działanie oraz także pobudzają samą naturalną ruchliwość oka. Niegdyś to właśnie Hindusi wykonywali te okulary z drewna. Z kolei Aztekowie wykonywali je ze zwierzęcych skór. W dzisiejszych czasach wykonywane są z plastiku.

Okulary ajurwedyjskie w ostatnim czasie zyskują na popularności. Przyjechały z Indii do Polski w dziewięćdziesiątych latach ubiegłego stulecia. Opisane zostały w świętej księdze ajurwedy, która jest poświęcona medycynie oraz biologii. Poddano je testom licznym, a w Polsce przeprowadzone pierwsze w nich zostały przez okulistów z Kliniki Chorób Oczu w Warszawie.

A jak kształtuje się cena? Ceny tychże okularów są bardzo rozbieżne. Zapłacić za nie można od dziesięciu do nawet stu złotych. W większości przypadków ta różnica jest podyktowana samym wyglądem oprawek. Okulary stymulują samą ruchliwość gałek ocznych, dzięki czemu stają się one odporniejsze o wiele na zmęczenie.

Różne rodzaje okularów ajurwedyjskich

Okulary ajurwedyjskie są okularami wieloprzysłonowymi, nie soczewkowymi czy też multiprzysłonowymi. Okulary ajurwedyjskie bez soczewkowe są oparte na zasadach, które są czerpane z staroindyjskiej medycyny (https://www.bee.pl/okulary-ajurwedyjskie-z-przeslonami_p891.html). Swoim kształtem przypominają zwykłe, ale nie mają one mocy w dioptriach, ponieważ żadnych soczewek nie posiadają. Zamiast nich są wyposażone w dwie czarne, nieprzezroczyste, płaskie przesłony z licznymi otworami o wielkości odpowiedniej oraz także o właściwym rozmieszczeniu. Otwory mają średnicę wynoszącą między 0,8 do 1,0 milimetra. Są to tak zwane otwory stenopeiczne lub też inaczej „pin-hole”.

Efekty pozytywne ajurwedyjskich okularów zauważyć można już po jakiś sześciu tygodniach ich stosowania systematycznego. Zależą one oczywiście od samego rodzaju wady jak i także determinacji chorego. Obecnie te okulary są dostępne zarówno w salonach optycznych stacjonarnych, jak i także internetowych stronach z medycznymi akcesoriami.

Działanie

Działanie tychże okularów polega na poprawie ostrości widzenia na skutek samego zwiększenia głębi ostrości wynikające z patrzenia przez przysłony nieprzezroczyste z wieloma otworami o małej średnicy. Ograniczają one peryferyjne widzenie, czyli wrażenie patrzenia przez tunel czy też przez rurkę. Do oka tylko docierają promienie światła, którym uda się przedostać przez dziurki pod prostym kątem.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
, ,